ماساژ

یکی از انواع ماساژ علمی ماساژ چینی است.

این ماساژ برگرفته از طب چینی براساس محل انجام آن در بدن میتواند: ماساژ پا، ماساژ سر و صورت، ماساژ کامل بدن و … باشد.  براساس طب چینی ماساژورها بر روی مریدینها یا کانالهای موجود در بدن با ایجاد فشاری مناسب تغییرات درمانی خود را ایجاد میکنند. این تغییرات منجر به نظم دهی و بالانس کردن توزیع و گردش انرژی در مریدینها شده که سلامت را بهمراه خواهند داشت.

شرایط انجام ماساژ صحیح

ماساژ نیز مانند طب سوزنی باید طبق برنامه، به دفعات، و با اصول اساسی خود انجام شود. البته حتما توسط فردی که تحصیلات آکادمیک در این رشته را دارد. متاسفانه اکثر ماساژورهای فعال تنها دوره های چند ساعته در موسساتی فاقد صلاحیت علمی را گذرانده که مطمینا نتیجه ای جز حس خوشایند مالش و ورزش عضلات پس از ماساژ دادن را برای بیمار بهمراه ندارد. حتی گاها با انجام کارها غیر اصولی، کششهای غیر علمی و … آسیب دیدگی ها را بدنبال دارند.

خطرات عدم انجام درست ماساژ 

ماساژ در کنار ظاهری ساده و آسان میتواند بسیار خطرناک هم باشد.

انجام یک حرکت و یا زاویه حرکتی اشتباه ممکن است منجر به عوارضی چون قطع نخاع و یا کشیده گی عضله و … شود. مهمترین اتفاقی که  درماساژ رخ میدهد افزایش و کمک به گردش انرژی، خون و رفع گرفتگیهای عضلانی دربدن می باشد. از دوران باستان تاکنون دانشمندان زیادی درباره اهمیت ماساژ صحبتهایی داشته اند مانند بقراط که اهمیت ماساژ پی برده بود و به مردم خود گوشزد می کرده است.

مزیتهای ماساژ

انجام اصولی ماساژ در کنار طب سوزنی، چی کنگ و سایر روشهای درمانی طب چینی، درمانی کاملتر و سریعتر برای بیمار را بهمراه دارد. تلاش نمودیم با همکاری ماساژورهای صلاخیت دار خانم و آقا  در محیطی مناسب، مکملی برای درمان اصلی یعنی طب سوزنی را فراهم نماییم. ایشالا در پستهای بعدی در مورد فواید بیشتر ماساژ خواهیم گفت.ماساژ روش بسیار قدیمی در دنیای امروزی است که در عین اینکه راحت و ساده است با فشار دادن عضلات و جاهای مشخص شده بدن برای رفع خستگی و درمان بیماری های جدیدی که درمانی ندارد با این کار تسکین پیدا می کند. این کار باعث کاهش درد در قسمت های موضعی بدن و فشار های عصبی روزانه و در درمان واریس، کمر درد، سیاتیک و به خصوص کاهش چربی بدن می شود.