تاریخچه طب سوزنی در ایران
تاریخچه طب سوزنی در ایران
مرداد ۱۸, ۱۳۹۷
طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو
مرداد ۲۴, ۱۳۹۷

مراقبت های بعد از طب سوزنی

مراقبت های بعد از طب سوزنی

Adult male physiotherapist is doing acupuncture on the back of a female patient. Patient is lying down on a bed and is covered with royal blue towels.

مراقبت های بعد از طب سوزنی

مراقبت های بعد از طب سوزنی: طب سوزنی یکی از درمان های پرکاربرد در کشور چین است که قدمت آن به هزاران سال پیش در کشور چین بازمی گردد. بیشترین کاربرد طب سوزنی برای کاهش و از بین بردن درد در نواحی مختلف بدن است.

طب سوزنی درمانی بسیار حساس است که تنها با سوزن انجام می شود. گاها پیش آمده که بیماران پس گذراندن یک دوره درمانی طب سوزنی با مشکلاتی روبه رو شده اند و به دلیل مشکلات پیش آمده این درمان را به دیگران پیشنهاد نمی کنند. اما مشکلات تنها به یک دلیل به وجود آمده آن هم چیزی نیست به جز انجام ندادن مراقبت های بعد از طب سوزنی.

مراقبت های بعد از طب سوزنی

باید ها و نباید های بعد از طب سوزنی

برای پیشگیری از عوارض پس از طب سوزنی لازم است که این تغییرات را در زندگی روزمره خود وارد کنید:

  • مهم ترین چیز بعد از این درمان استراحت کردن است. لازم نیست برای استراحت کردن حتما به خواب بروید تنها کافیست کارهای خسته کننده روزمره خود را انجام ندهید.
  • برای بهبود وضعیت خود از گرما استفاده کنید و از سرما دوری کنید.
  • به هیچ عنوان الکل و قهوه استفاده نکنید. الکل و قهوه با اثرات طب سوزنی در تقابل است پس به نفع شماست که کمی از آن ها اجتناب کنید.
  • ورزش های سبک انجام دهید. ورزش سبک به این معناست که شما نباید بعد از آن احساس خستگی زیادی کنید. مثلا اگر عادت به دویدن دارید به جای آن راه رفتن را امتحان کنید.
  • خوب غذا بخورید. داشتن یک رژیم غذایی خوب و سالم یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از طب سوزنی است.

هنگامی که شما این موارد کوچک اما مهم را رعایت کنید هیچ گاه از درمان خود چشیمان نمی شود و در واقع نتایج مثبت درمان خود را نیز مشاهده خواهید کرد.

طب سوزنی برای لاغری

نکاتی در مورد طب سوزنی

طب سوزنی برای زیبایی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *