ماساژ

ماساژ روش بسیار قدیمی در دنیای امروزی است که در عین اینکه راحت و ساده است با فشار دادن عضلات و جاهای مشخص شده بدن برای ایجاد رفع خستگی و درمان بیماری های جدیدی که درمانی ندارد با این کار تسکین پیدا می کند. این کار باعث کاهش درد در قسمت های موضعی بدن و فشار های عصبی روزانه و در درمان واریس، کمر درد، سیاتیک و به خصوص کاهش چربی بدن می شود.

این نکته را در این روش همیشه مد نظر قرار دهید که جای که ماساژ داد می شود باید تمیز و بهداشتی باشد از ابزار های تمیز و اگر می شود یک بار مصرف انجام شود. تخت و ملافه باید حتما تمیز و متناسب با این کار باشد و کسی که ماساژ می دهد حتما باید دوره دید باشد.

ماساژ

خطر های انجام ندادن ماساژ درست

چون در حین اینکه این کار ساده و ظریف است بسیار خطرناک هم هست چون با یه کار اشتباه ممکن است منجر به قطع نخاع و یا کشیده گی عضله و هزار یک درد دیگر شود. مهمترین کار در این روش انتقال خون و رفع گرفتگی رگ ها در کل بدن می باشد تا خون رسانی به بهترین شکل به تمام بدن برسد. از دوران باستان تا الان دانشمند های زیادی درباره ی این موضوع به مردم های خود گوشزد می کردند مانند بقراط که اهمیت ماساژ پی برده بود و به مردم خود گوشزد می کرد.

این کار باعث درمان بسیاری از بیماریها می شود. امروزه در بسیاری از کشور های دنیا علم ماساژ را در دانشگاهای خود تدریس می کنند.

انواع ماساژ

ماساژ در کشور های مختلف طریقه استفاده اش فرق می کند و تقریبا هر کشوری سبک خاص خودش را ایفا کرد است. مانند

ماساژ سوئدی و مالای و ماساژ تای که برای کشور چین هست و نوع تایلندی که بیشترین محبوبیت را دارد.