معرفی متخصص طب سوزنی در ابحر
متخصص طب سوزنی در ابحر
بهمن ۲۰, ۱۳۹۷
متخصص طب سوزن برای اطفال
متخصص طب سوزن برای اطفال
بهمن ۲۳, ۱۳۹۷

طب سوزنی در شمرون

معرفی طب سوزنی در شمرون

بسمه تعالی

معرفی طب سوزنی در شمرون

طب سوزنی در شمرون، مهم ترین شاخه طب سنتی چین است که با فروکردن سوزن های استریل ظریف و یکبار مصرف از جنس استیل، به سطح بدن، باعث تسکین درد از بیمار می شود. به این صورت که با به حرکت درآوردن جریان الکترومغناطیسی برای کار کردن سلول ها و بافت های بدن، انباشتگی و انسداد چی را برطرف می کند و کمبود انرژی حیاتی در سراسر بدن را درمان می کند.

تاریخچه طب سوزنی در شمرون در کشور چین به دوران نوسنگی باز می گردد که از سنگ هایی به نام بیان شی، استفاده می شود. سوزن های طب سوزنی، 5 هزار سال پیش توسط باستان شناسان کشور چین کشف شده است. در ایران، ابن سینا جهت درمان برخی بیماری ها، از نقاطی که سوزن وارد بدن می شود، استفاده می کرده است.

تاریخچه طب سوزنی

مرحله نخست طب سوزنی در شمرون، ضدعفونی کردن نقاط بدن و سوزن ها می باشد. نحوه ورود سوزن به سطح پوست، به صورت چرخش، حرکاتی به سمت بالا و پایین می باشد. بیشترین درد در لایه های سطحی پوست حس می شود که بستگی به تخصص و چگونگی وارد کردن سوزن به بدن دارد.

از مزیت های طب سوزنی در شمرون می توان به ایجاد تعادل در حالات روحی، خوابیدن آرام، بهبود دردهای مزمن، تاثیر مفید در سیستم ایمنی بدن، کم شدن استرس، رفع سوزش معده، متعادل کردن هورمون ها، درمان کمردرد، کاهش آلرژی و کنترل وزن اشاره نمود.

خطرات طب سوزنی

طب سوزنی، کم خطرترین وکم عارضه ترین روش درمانی می باشد. از خطرات طب سوزنی می توان به  سوزن های استریل نشده اشاره نمود. همچنین در صورتی که فرد دچار اختلال خون ریزی باشد یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده کند، طب سوزنی خطرناک می شود.

طب سوزنی در ایران

طب سوزنی طب مکمل رشته هایی از جمله کایروپراتیک و همیوپاتی می باشد که هیج کدام در دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تدریس نمی شود. اما تمایل به درمان با طب سوزنی، افزایش یافته است. در ایران به گفته معاون وزیر بهداشت، کمتر از 300 نفر در زمینه طب سوزنی، فعالیت قانونی دارند.

متخصص طب سوزنی در ابحر

طب سوزنی در تنبلی چشم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *