آکنه:
یکی از شایع ترین بیماریهای پوستی ، آکنه (جوش غرور جوانی ) است که معمولا همزمان با بلوغ شروع می شود و علل ایجاد آن اختلالی است که در شدت ترشح غدد چربی و همچنین در اثر افزایش ترشح هورمون مردانه بوجود می آید .

عواملی نظیر رطوبت بیش از حد، وراثت،تعریق زیاد،مواد پاک کننده پوست،حاملگی و استرس نیز در تشدید آکنه تاثیر زیادی دارد.استفاده از آنتی بیوتیک ها بصورت موقت باعث کاهش التهاب میشود ولیکن همه افراد بخصوص افراد باردار قادر به استفاده از آن نیستندو عوارضی همچون فشار خون واختلال در خواب را در پی دارد.
طب سوزنی روشی استاندارد، امن و تاثیر گذار است که با کاهش دمای درون از طریق خنک کردن خون و کاهش سموم اضافی بدن و ایجاد تحریک ، باعث بهبود عملکرد گوارش در روده ها شده و برای درمان جوشهای صورت و التهاب وابسته به آن مفید است.

زیبایی و رفع چین و چروک صورت:

همانطور که میدانیم پوست بدن مخصوصا صورت تحت تاثیر عوامل محیطی مانند نور آفتاب، دود سیگار، آلودگی محیطی، استرس، افزایش سن و …. دچار تغییراتی میگردد که خود را به صورت چین و چروک، افتادگی، شل شدن، لکه، گودی زیر چشم، سیاهی زیر چشم و ….. نشان میدهد. همیشه برطرف کردن اختلالات فوق یکی از دغدغه های افراد مخصوصا خانمها بوده است.

استفاده از روشهای متفاوتی چون بوتاکس، تزریق ژل، انواع لیزر و انواع دیگر تکنیک ها در دسترس میباشد که کمابیش میتوانند تاثیر گذار نیز باشند ولی اگر به عوارضی که تمامی این روشها به دنبال دارند و غالب افراد به دلیل نا آگاهی و یا تبلیغات فراوان متوجه آنها نیستند توجه کنید بطور قطع درصد زیادی از شما قید استفاده از این روشها را زده و از انجام آنها منصرف خواهید شد.

حال راه حل چیست؟ طب سوزنی بعنوان یکی از روشهای بدون عارضه دارای نتایجی خوب و گاهی شگفت آور است، کما اینکه استفاده از طب سوزنی در ترمیم و زیبایی پوست صورت زماندار نبوده و با تغییرات ساختاری در ساختمان پوست میتواند اثری به مراتب بیشتر، حتی چندین ساله را با توجه به نگهداری اصولی از پوست صورت، به همراه داشته باشد. در پست بعدی کمی از مکانیسم اثر طب سوزنی برای ترمیم پوست صورت خواهیم گفت.