در تابستان سال 1358 متولد شدم. پس از پایان تحصیلات در دوره متوسطه و اخذ دیپلم در رشته علوم تجربی موفق به قبولی در رشته پزشکی عمومی درکنکور سراسری در سال 1377 شدم.

در آغاز تابستان 1385 در رشته پزشکی عمومی  فارغ از تحصیل شدم. پایان نامه پزشکی عمومی خود را با عنوان (بررسی میزان شیوع سردرد، تهوع و استفراغ بعد از الکتروانسفالوتراپی در زمان قاعدگی و غیرقاعدگی در بیمارستان روانپزشکی در سال1384) نوشتم و توانستم بالاترین نمره ممکن در جلسه دفاعیه در آن دانشگاه را کسب کنم.

دکتر فیروزجانی

 خدمت سربازی را در شهرستان تربت جام و فعالیت در مکان های مختلفی چون بیمارستان تربت جام، درمانگاه شبانه روزی، عضویت در هیات معافیت پزشکی نیروی انتظامی، تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام، به پایان رسانده و پس از اخذ پروانه مطب تهران کار در درمانگاه‌ شبانه روزی و بیمارستان تخصصی آبان تهران به مدت حدود 2 سال ادامه داده تا اینکه به رشته طب سوزنی علاقمند شدم.

ابتدا جهت آشنایی درکلاس هایی که با هماهنگی سازمان نظام پزشکی ایران به صورت مشترک در کشورهای ایران و چین برگزار می شد شرکت کردم. پس از آشنایی کامل با طب سوزنی با دنیای جدیدی در پزشکی آشنا شدم که به جرأت هیچ گاه در دوران پزشکی عمومی خود نمی توانستم آن را باور کنم، به دلیل اینکه هیچ اطلاعی در مورد آن نداشتم.

ابتدا دوره مقدماتی و پیشرفته طب سوزنی را در یکی از معتبرترین مراکز آموزش طب سوزنی، مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت در پکن، درمدت 6 ماه به پایان رساندم. در زمان گذراندن دوره عملی در بیمارستان، هر روز به‌کارایی واقعی این رشته بیشتر مطمئن می شدم. از طرفی می دیدم بیماریهایی که درمان قطعی برای آنها در پزشکی مدرن وجود ندارد، چگونه به این طب پاسخ می دهند. بارها درمان کم هزینه، ساده و بدون عارضه جانبی را به چشم خود دیدم.

بهبود فلج های عضلانی، بیخوابی ها، استرس های فراوان و در نهایت، خوشحالی بیماران به علت رهایی از درد و توانایی راه رفتن، توانایی انجام کارهایی که درگذشته برای انجام آنها به دیگران وابسته بودند و همه و همه این ها کافی بود تا تصمیم به گذراندن تحصیلات آکادمیک در این رشته را بگیرم. پس از تحقیقات و تلاش های فراوان ابتدا دانشگاه مورد نظرم را انتخاب کردم. باگذراندن دوره های تکمیلی و قبولی در امتحانات کشوری در رشته طب سوزنی در چین توانستم مجوز ثبت نام در مقطع دکترای تخصصی بالینی را در این رشته اخذ کنم، سپس در اولین و یکی از معتبرترین دانشگاههای پزشکی طب چینی دنیا (دانشگاه نانجینگ) شروع به تحصیل کردم و در سال ابتدایی دیپلم زبان عمومی و تخصصی چینی را گرفتم.

پس از چند ماه کاندید اخذ بورسیه تحصیلی دولت چین شدم و سرانجام پس از طی مراحلی به عنوان اولین ایرانی در تاریخ این کشور، این بورسیه را در رشته طب سوزنی در مقطع دکترای تخصصی بالینی کسب کردم. پس از 4 سال تحصیل آکادمیک با اخذ مدرک دکترای تخصصی بالینی طب چینی در ابتدای سال 2015 فارغ از تحصیل شده و به وطن بازگشتم. عضویت در کمیته سلامت اتحادیه اروپا، نماینده ایران در فدراسیون جهانی، استادیار محقق در دانشگاه نانجینگ، عضو رسمی انجمن علمی طب سوزنی ایران و …. از جمله افتخاراتی است که در این مدت به دست آوردم.

در حیطه درمان در ایران ابتدا در کلینیک چند تخصصی درد پردیس بخش طب سوزنی را افتتاح کرده و شروع به درمان بیماران نمودم که تا چند ماه پیش ادامه داشته ولی با افتتاح مطب درمانی خود واقع در میدان ونک تهران بخش طب سوزنی را در کلینیک فوق تعطیل نمودم. همچنین در حیطه فعالیت در مراکز آموزشی دانشگاهی نیز از چند ماه قبل فعالیت در مرکز آموزشی، درمانی، پژوهشی سلامتکده طوبی وابسته به دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران را آغاز نموده و همچنان در آنجا فعال میباشم.

 انتشار مقاله علمی که نتیجه تلاش حدود 2 سال گروهی از محققین بنام از 3 کشور مختلف با سرپرستی اینجانب در یکی از معتبرترین ژورنالهای علمی دنیا (گروه علمی نیچر) و شرکت در کنفرانسهای علمی دنیا در کشورهای مختلف مانند چین، نیوزلند، فرانسه، انگلستان، اسپانیا و البته ایران بعنوان سخنران، از جمله فعالیتهای علمی و تحقیقاتی تا این زمان بشمار میرود.

 

در افتتاح و آماده سازی مطب درمانی جدید تلاش بر این بود که اولین مرکز تخصصی طب چینی را در محیطی حرفه ای و آرام و در یکی از بهترین و در دسترس ترین مناطق تهران آماده نماییم. در این محل علاوه بر طب سوزنی از درمان تخصصی ماساژ، آموزش چی کونگ، تویینا و در  هربال به میزان محدود را فراهم نموده ایم. استفاده از مشاوره متخصصین مورد نیاز درمان بیماران مراجعه کننده جهت درمانی کامل تر مانند روانپزشکی، ارتوپد و .. نیز جزو فعالیتهای کنونی در مطب جدید میباشد. نکته اصلی استفاده از بهترین کادر درمانی در محل جدید میباشد.

با آرزوی فراهم آوردن محلی عالی جهت درمان کامل و بدون نقص برای شما عزیزان، همواره پذیرای نقد و راهنمایی شما جهت رفع نواقص احتمالی هستم.

با آرزوی دیدارتان در سلامت کامل

دکتر امیر فیروزجائی

مهرماه 1396